Cupspel
Matchmöten till cupspelet lottas direkt efter desperado squad på lördagen.
Heat 1
10:00
1 | Fredrik Nettermark, Cyrus/JBK | vs. | Daniel Hofmann, SIS | 4-8 | 575-680 |
2 | Elisa Romin, Skillingaryds IS | vs. | Thomas Aspklint, Södra BK June | 8-4 | 647-649 |
3 | Ulf Rosander, IK Cyrus/JBK | vs. | Peter Salminen, Södra BK June | 4-8 | 587-657 |
4 | Saga Gannerud, SIS | vs. | Niclas Ihreborn, SIS | 4-8 | 614-638 |
5 | Carl Adolfsson, JBS/Boys | vs. | Magnus Andersson, SIS | 10-2 | 642-649 |
6 | Johan Gannerud, SIS | vs. | Axel Petersson, Södra BK June | 6-6 | 673-645 |
7 | Jonatan N Hörlin, Södra BK June | vs. | Robert Andersson, Gislaveds BK | 10-2 | 636-630 |
8 | Tommy Andersen. JKK | vs. | Johan Phomsuvanh, SIS | 8-4 | 611-700 |
11:15
9 | Lovisa Tunared, BK Högland | vs. | Martin Krutzsch, JBS/Boys | 1-11 | 560-606 |
10 | Sofie Valtinat, Cyrus/JBK | vs. | Annika Isaksson, JBS/Boys | 4-8 | 584-686 |
11 | Anton Rosqvist, SIS | vs. | Torbjörn Malmberg, Cyrus/JBK | 6-6 | 661-669 |
12 | Pierre Emilsson, Gislaveds BK | vs. | Paul Kivelä, JBS/Boys | 6-6 | 628-704 |
13 | Mathias Karlsson, SIS | vs. | Christer Sandberg, Södra BK June | 8-4 | 609-629 |
14 | Elias Andersson, JBS/Boys | vs. | Erik Österholm, JKK | 8-4 | 641-615 |
15 | Jonas Nettermark, Cyrus/JBK | vs. | Tomas Andersson, JBS/Boys | 4-8 | 641-649 |
16 | Urban Karlsson, BK Vinno | vs. | Peter Cedenloth, Södra BK June | 12-0 | 715-580 |
12:30-13:00 Omoljning
Heat 2
13:00
1 | Daniel Hofmann, SIS | vs. | Elisa Romin, SIS | 6-6 | 615-641 |
2 | Peter Salminen, Södra BK June | vs. | Niclas Ihreborn, SIS | 10-2 | 589-613 |
3 | Carl Adolfsson, JBS/Boys | vs. | Johan Gannerud, SIS | 10-2 | 667-665 |
4 | Jonatan N Hörlin, Södra BK June | vs. | Tommy Andersen, JKK | 2-10 | 677-683 |
5 | Martin Krutzsch, JBS/Boys | vs. | Annika Isaksson, JBS/Boys | 10-2 | 623-669 |
6 | Torbjörn Malmberg, Cyrus/JBK | vs. | Paul Kivelä, JBS/Boys | 0-12 | 619-679 |
7 | Mathias Karlsson, SIS | vs. | Elias Andersson, JBS/Boys | 8-4 | 680-646 |
8 | Tomas Andersson, JBS/Boys | vs. | Urban Karlsson, BK Vinno | 2-10 | 566-607 |
Heat 3
14:30
1 | Elisa Romin, SIS | vs. | Peter Salminen, Södra BK June | 6-6 | 632-647 |
2 | Carl Adolfsson, JBS/Boys | vs. | Tommy Andersen, JKK | 12-0 | 692-596 |
3 | Martin Krutzsch, JBS/Boys | vs. | Paul Kivelä, JBS/Boys | 2-10 | 626-697 |
4 | Mathias Karlsson, SIS | vs. | Urban Karlsson, BK Vinno | 6-6 | 596-610 |
Finalkarusell
15:45
| | Serie 1 | Serie 2 | Serie 3 |
---|
1 | Carl Adolfsson, JBS/Boys | 241 | 236 | 236 |
2 | Peter Salminen, Södra BK June | 243 | 267 | 233 |
3 | Paul Kivelä, JBS/Boys | 200 | 236 | – |
4 | Urban Karlsson, BK Vinno | 198 | – | – |
Segrare: Carl Adolfsson, JBS/Boys